Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Czym jest i jak wykonać Rytuał Hammam?

Ocena (0 / 5,00)

Rytuał Hammam jest tradycyjnym zabiegiem praktykowanym od tysięcy lat w tureckich i marokańskich łaźniach. Tureckie słowo hamam to określenie tureckiej łaźni parowej, bogato zdobionego budynku, składającego się z kilku sal, gdzie wykonuje się rytuał dogłębnej pielęgnacji i oczyszczenia ciała.
 

 

Rytuał Hammam staje się coraz bardziej popularny także w Europie. Zabieg wykonywany jest już w wielu salonach SPA w Polsce. Wiedz, że nie musisz wydawać fortuny, żeby z takiego zabiegu skorzystać, bo pełny rytuał możesz także przeprowadzić sama, w swojej łazience.
 

Na Rytuał Hammam składają się cztery, następujące po sobie i uzupełniające się wzajemnie etapy. Pilne przestrzeganie kolejnych kroków daje efekt dogłębnego oczyszczenia i ukojenia ciała.

 

Do wykonania Rytuału Hammam w domu, szczególnie polecamy produkty ECOSPA, skompletowane w jeden elegancki, wygodny zestaw, do którego dołączamy dokładną instrukcję opisującą kolejne etapy zabiegu. Zestaw zawiera: Rękawicę Loofah, Marokańskie mydło Beldi eukaliptusowe, Marokańską glinkę Ghassoul ekologiczną i olej arganowy.

 

Rytuał Hammam można przeprowadzać raz w tygodniu.
 

Etapy:

  • Zwilżenie: Weź długi, ciepły prysznic. Para wodna zmiękczy Twoją skórę, pozwoli otworzyć ujścia gruczołów łojowych (pory), dzięki czemu kolejne kroki rytuału lepiej zadziałają na Twój organizm.

  • Dokładne oczyszczanie i złuszczanie: Mydło Beldi nałóż na mokrą skórę i pozostaw na 5 - 10 minut. Następnie, przy użyciu szorstkiej rękawicy Loofah, rozprowadź mydło po całym ciele i wykonaj masaż poszczególnych partii ciała. Mydło pieni się, stąd spotykana jest też nazwa zabiegu „masaż pianą”. Po wykonanym peelingu opłucz  i osusz skórę na całym ciele.

  • Złuszczanie glinką Ghassoul: Do dowolnego naczynia odmierz 6 płaskich łyżeczek glinki ghassoul, dodaj ok. 12 łyżeczek wody, dokładnie wymieszaj. Uzyskaną pastę nałóż na skórę i pozostaw na ok. 5 - 10 minut. Następnie spłucz glinkę lekko ciepłą wodą.

  • Namaszczenie olejem i masaż: Na skórę na całym ciele nałóż olej arganowy i wykonaj masaż. Ruchy muszą być delikatne i odprężające.

  • Po zakończeniu masażu odczekaj kilka minut, aż olej wchłonie się w skórę.

 

Po zakończeniu zabiegu pozwól sobie chwilę odpocząć. Zaparz zieloną herbatę, przeprowadź zabieg domowej aromaterapii z olejkami eterycznymi o działaniu odprężającym i relaksującym, poczytaj ulubioną książkę. Aby jak najdłużej cieszyć się efektami po przeprowadzonym rytuale, pamiętaj o regularnym nawilżeniu i regeneracji skóry.

 

 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy zestaw produktów ECOSPA do wykonania Rytuału Hammam w swojej łazience.

 

 

 

 

 

 

Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj